Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
Yurtdışı Gezileri

BEKAD YURTDIŞI
BEKAD 2010 yılında kamu ve özel sektörün eğitim faaliyetlerini desteklemek için kurulmuş kamu yararı güden bir tüzel kişiliktir. Amacımız kamuyu yakından ilgilendiren konular başta olmak üzere sürekli değişen mevzuatı ve mevzuatın güncellenmesi hususunda, kurumlarda kurumsal kapasitenin artırılmasında, tüm yeniliklerin zamanında ve anında takip edilmesinde, kurum ve kuruluşlara stratejik ve proaktif bir destek ve gerçek anlamda çözüm sunmaktır.
Ülkemizin tüm dünyada hak ettiği haklı yeri alabilmesi için 2010 yılından itibaren özellikle yerel yönetimler başta olmak üzere tüm kamu kurumlarının Yurtdışı faaliyetlerini sürdürebilmelerine yönelik organizasyonlar yapmaktayız. Kamu kurumlarının AB normlarına uyum sağlaması ve yurt dışındaki belediyelerin çalışmalarını yakından takip edebilmeleri için Yurtdışı Tetkik gezi seminerleri düzenlemekteyiz. Bu seminerler de Yurtdışı heyetlerinin Dünya kültürlerini, Belediyecilik, Kent Planlaması, Kent Estetiği, Süreç Yönetimi, Katı Atık Sistemleri,  Su Arıtma Tesisleri vb. konularda inceleme ve araştırma yapmalarına olanak sağlamaktayız.
 
BEKAD OLARAK YAPACAKLARIMIZ;
1. Tüm iş ve işlemleri 6245 Sayılı Harcırah Kanuna göre bizzat Derneğimizin uzmanların ve danışmanları tarafından yapılmaktadır. Bu çerçeve de yapılan yurtdışı heyet ziyaretlerinde denetimlerde kamu zararı veya muhtemel başkaca çıkabilecek soruşturmalarının önüne geçilmiş olunacaktır.
 
Harcırah mevzuatına göre izlediğimiz yol;
 
Harcırah mevzuatına göre sadece uçak, konaklama, taksi ve gündelik ödenebilmektedir. Konaklama giderlerinin ödenmesinde ise özel hükümler getirilmiştir. Buna göre konaklama giderleri artırımlı olarak hesaplanan gündeliklerinin % 40'ına kadar olan miktar için bir ödeme yapılmaz, %40'ını aşması halinde ise aşan kısmın sadece % 70'i ayrıca ödenir. Ancak, yatacak yer temini için ödenecek günlük ilave miktar, artırımlı olarak hesaplanan gündeliklerin mevzuatta belirtilen cetvelin;
 
a-) I-III no.lu sütunlarında gösterilen unvanlarda bulunanlar için % 100'ünden,
b-) IV-VII no.lu sütunlarında gösterilen kadrolarda bulunanlar için % 70'inden, fazla olamaz.
 
Örneğin gündeliği 92 Euro olan bir kişinin fatura ile belgelendirenlere, faturada gösterilen günlük yatak ücretinin birinci fıkrada belirtildiği şekilde artırımlı olarak hesaplanan gündeliklerinin 200 Euro günlük konaklama ödediğini varsayarsak;
 
%50 Artırımlı Gündeliği: 138 Euro’dur.
Mevzuat gereği artırımlı gündeliğin %40’ her durumda ödenemediğine göre 55,20 Euro  her durumda ödenmeyecektir. Fatura bedeli olan 200 Euro’dan 55,20 Euro çıkarıldığı zaman 101,36 Euro ödenebilir. Ancak, yatacak yer temini için ödenecek günlük ilave miktar, artırımlı olarak hesaplanan gündeliklerin ekli cetvelin;
 
a-) I-III no.lu sütunlarında gösterilen unvanlarda bulunanlar için % 100'ünden,
b-) IV-VII no.lu sütunlarında gösterilen kadrolarda bulunanlar için % 70'inden, fazla olamaz
hükmü gereğince IV-VII no.lu sütunları bir kişi için artımlı gündelik olan 138 Euro’nun %70’i 96,60 Euro olduğu için ödenebilir konaklama tutarı 96,60 Euro’dur.
2. Kurumunuza ziyaret edilecek bölgeden bulunan resmi makamlardan ziyaret konusunda davetiye mektubu derneğimiz tarafından sağlanacaktır. Bu davetiye mektubuna istinaden meclis kararı alınması gerekmektedir. Meclis kararına metnin nasıl yazılması gerektiği konuları derneğimiz danışmanları tarafından yapılmaktadır.
3. Yine yurtdışı ziyaretine gidilecek heyet hakkında içişleri bakanlığı ve dışişleri bakanlığına örnek bilgilendirme yazıları Derneğimiz tarafınızdan kurumunuza verilmektedir. Bu bilgilendirme yazısı kapsamında ziyaret edilecek ülkenin ateşesi ile görüşme yapılarak belediye ziyaretimizde bize kurumunuza eşlik etmesi Derneğimiz tarafından sağlanmaktadır.
4. BEKAD, Yurtdışı Geçici Görev Yolluklarını hazırlarken, mevzuat gereği dikkate alınması gerekli döviz kuruna göre iş ve işlemlerini yürütmektedir.
5. Belediye başkanları ve belediyeyi temsilen giden heyetler yurt dışındaki faaliyetlerini devletin dış politikasına ve uluslararası antlaşmalara uygun olarak yürütülmesi sağlanmaktadır.
6. BEKAD Yurtdışı Organizasyonları Türk Hava Yolları ile yapmaktadır.
7. Tüm hizmetlerini yurtdışı uzman ekibimiz tarafından üst düzey organizasyon hizmeti ile yapmaktadır. Tercih ettiğimiz oteller elit ve şehir merkezine yakın otellerde yapılmaktadır.
8. BEKAD, İstenildiği takdirde tüm hizmetler paket program dâhilinde herşey dahil sisteminde paket olarak sunmaktadır.
9. BEKAD, katılımcı misafirlerine yurtdışında ihtiyaç duyabileceği herşeyi bir kit halinde gitmeden misafirlere teslim etmektedir. Bu kit içinde gideceğimiz bölgeye aiti hava durumu, geçerli para birimi, bölgenin haritası, bölgenin tanıtımı, tur programının detayları, konsolosluk iletişim bilgileri, BEKAD yetkililerin iletişim bilgileri, kalacağımız otellerin iletişim bilgileri ve adresi gibi birçok bilgi tur boyunca yanınızdan ayırmayacağınız size özel olarak hazırlamış olduğumuz çantanın içinde bulunmaktadır.
10.  BEKAD profesyonel rehberi belirli sürelerde değil, tur boyunca sürekli yanınızda bulunmaktadır.
 
Özetle BEKAD olarak mevzuatın öngördüğü çerçeve de yurtdışı organizasyonlarını profesyonel bir ekiple birlikte yürüterek, idareyi sıkıntıya düşürecek iş ve işlemlerinin önüne geçmektedir. Bilindiği üzere yurtdışı seyahatleri hizmet alım satın alması yöntemi ile yapılamamaktadır. Bu çerçeve de mevzuatı uyum önem arz etmektedir.
 
BEKAD, Dünya’nın tüm bölgelerine inceleme, araştırma ve tetkik gezisi düzenleyebilmektedir.
 
Kimler Katılabilir;
 
Belediye Başkanı ve Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Meclis Üyeleri ve Özel İdare Genel Sekreterleri, Birim Amirleri veya Müdürleri, Genel Sekreter ve Yardımcıları, Daire Başkanları, Meclis Başkanları, Başkan Danışmanları ve idarenin uygun gördüğü diğer ilgili personeller katılabilir.

Barcelona Gezisi İtalya Gezisi
Barcelona İtalya
   
Almanya Gezisi Viyana Prag Budapeşte Gezisi
Almanya & Holllanda Prag
   
Amsterdam Portekiz
   
Bruksel & Paris Singapur & Phuket & Pattaya
Bangkok & Kuala Lumpur
   
Malta Basel & Strasbourg & Stuttgart 
   
Dubai St. Petersburg
   
Batı Amerika & New York Londra
   
Balkanlar
Japonya Klasik & Hong Kong & Phuket Balkanlar
   
Romanya Lvıv
   
Los Angeles & Las Vegas Madrid
   
 
Budapeşte & Viyana & Prag   
 
Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.