Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
ROMANYA (Transilvanya – Draculanın Evi)
  

ROMANYA (Transilvanya – Draculanın Evi)

“Dünyada ki Belediyelerde Kent Estetiği, Kent Planlaması ve Süreç Yönetimi İnceleme, Araştırma Ve Tetkik Gezisi”
 

GEZİ PROGRAMI
1.Gün İSTANBUL – BÜKREŞ
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali`nde  buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin tamamlanması. Bükreş’e hareket. Varış, pasaport ve gümrük işlemlerine takiben otelimize hareket . Otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
2.Gün BÜKREŞ
Kahvaltının ardından, yarım günlük panoramik  Şehir Turu için hareket. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Daha sonra  Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon'un ardından dünyadaki 2. büyük binayı, yani “Halk Evi” ni gezeceğiz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmakta. Halk Evi ziyaretimizin ardından “DimitreGusti” yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Rehberimizin vereceği saatte otelde buluşma ve akşam yemeği için restorana transfer. Yemek, müzik ve dansı bir arada bulacağımız keyifli saatlerin ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde. 
 
3.Gün BÜKREŞ
Sabah kahvaltısının ardından, otelimizden hareket ve tam gün sürecek Prahova Vadisi ve şatolar turu. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya'nın ilk kralı I. Carol'ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa'nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere 1911 yılında yapılmış olan Cuntacuzinokalesi'ne gidiyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından şampanya tadımı yapmak üzere Azuga'ya geçiyoruz. Lezzet dolu dakikaların ardından  Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi'ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula'nun evidir bu kale. Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Buyurun,  efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Turumuzun ardından Bükreş'e dönüş. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği için restorana transfer. Müzik dolu lezzetli bir yemeğin ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
 
4.Gün BÜKREŞ - İSTANBUL
Kahvaltı otelimizde. Son hazırlıklar ve havalimanına hareket. Havalimanına varış ve gümrük işlemleri, Türkiye`ye hareket, varış ve gezimizin sonu...
 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler         
 • THY tarifeli seferi ile İstanbul – Bükreş – İstanbul ekonomi sınıf uçuş        
 • Seçilen otelde 3 gece, oda & kahvaltı esasında konaklama
 • Alan – Otel – Alan transferleri
 • Bükreş Şehir Turu
 • Tam günlük Parlamento, Köy müzesi turu (Öğlen yemeği dahil)
 • Tam günlük Transilvanya turu (Snaia,Bran,Sighisora sehirleri,Drakula’nın köyü,öğlen yemekli)       
 • Programda belirtilen Tüm geziler         
 • 3 adet akşam yemeği ( 1 adet içecek dahildir.)
 • Havalimanı Vergileri
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Profesyonel rehberlikhizmeti
 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Akşam yemeklerinde alınacak 1.içecekden sonra ki içecekler
 • Romanya Schengen Vizesi
 • Teklife dahil olmayan ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları vb.

Yurt dışı gezisi için "Yurt dışı geçici görev yolluğunuz " Mevzuata uygun bir şekilde derneğimiz tarafından hazırlanacaktır.


Gezi bilgilerini içeren dosyayı indirmek için tıklayınız...
Kayıt Talep ve Bilgi İçin Buraya Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş
Online Kayıt
Duyurular
Haberdar Olun
Linkler
turkiye.gov.tr
Resmi Gazete
E-Mevzuat
Muhasebat Genel Müdürlüğü
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
SGK - Sosyal Güvenlik Kurumu
Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünü
Devlet Personel Başkanlığı
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.