Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
DUYURU DETAYI
Evsel Katı Atık Tarifelerin Hazırlanması Danışmanlığı
09-10-2018

Evsel Katı Atık Tarifelerin Hazırlanması Danışmanlığı

Her geçen gün daha çok giderlerini karşılamak için yeterli geliri elde etme problemi ile karşılaşan belediyeler çok büyük bir gelir kaleminden yeterince istifade edememektedir. 2010 yılında oluşturulan mevzuat altyapısı ile katı atıkları toplayan belediyelere evsel katı atık bedeli olarak ücret almasının önü açılmıştır. 
Her yıl sonunda yapılan düzenlemelerle bu bedelin alınması zorunluluğu belediyelerin kendi inisiyatilerine bırakılmaktadır. Evsel katı atık bedelleri konutlarda su parası içinde tahsil edilmekte işyerlerinde ise emlak vergisi ile birlikte tahsili sağlanmaktadır. Evsel katı atık toplama bedeli kadar yani belediyeye on milyonlarca lira gelir sağlayan bu ücretin alınması için ve daha sonra herhangi bir itiraz veya iptal ile karşılaşılmaması için mevzuata uygun bir maliyet dağıtımı sağlayan Rapora ihtiyaç vardır. Evsel katı atık bedelleri mevzuatında da yer alan mükellef bazında kirleten öder prensibine uygun bir şekilde hak ve adalet ölçütlerinde hazırlanması ve uygulanması gerekmektedir.  

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız!

Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.