Basında Bekad
Resmi Gazete'de
Budapeşte & Viyana & Prag

Budapeşte & Viyana & Prag 
“Dünyada ki Belediyelerde Kent Esteği, Kent Planlaması ve Süreç Yönetimi İnceleme, Araştırma Ve Tetkik Gezisi”
 

GEZİ PROGRAMI
1.Gün - İSTANBUL – BUDAPEŞTE – Şehir Turu – Çigan Gecesi Turu
Sabiha Gökçen veya Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından seçilen tarifeli uçak seferi ile Budapeşte’ye uçuş. Budapeşte Havalimanı’na varışımızın ardından özel araçlarımızla şehir turu için alandan ayrılış. Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında turumuzu takiben otelimize transfer ve yerleşme. Uzman Rehberimizin belirlediği saatte Çigan Gecesi için buluşma ve hareket. Macaristan denince akla gelen Çigan’da turumuzu gerçekleştirirken gideceğimiz restoranımızın bir şarap mahzeni olmasıyla, burada hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde…
 
2. Gün - BUDAPEŞTE – Belediye Ziyareti – Tuna Nehri Tekne Turu
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından ikili görüşmelerimiz için randevu aldığımız Belediye’ye ziyaret için hareket ediyoruz. Belediye’de gerçekleştireceğimiz eğitim programının ardından otelimize transfer ve serbest zaman… Akşam belirtilen saatte Tuna nehri tekne turumuzu ve akşam yemeğimizi almak üzere buluşuyoruz. Budapeşte, Avrupa'nın incisi olarak tanımlanıyor. Buna inanabilmeniz için tekne turuna çıkmanız olmazsa olmazlardan biridir. Zira Tuna'nın ikiye ayırdığı kentin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için şehri bir de nehirden gezmeniz gerekir. Teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek binaların tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bir yandan size ikram edilecek olan içeceğinizi içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Geceleme otelimizde.
 
3.Gün - BUDAPEŞTE - BRATİSLAVA  – VİYANA 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüzle Viyana’ya hareket. Yol üzerinde Bratislava turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. 13. Macar kralının taç giyme törenlerinin yapıldığı bu şehirde ; Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava gezimizin ardından, Viyana’ya hareket. Viyana panoramik şehir turu esnasında görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
 
4.Gün - ViYANA – Wienerwald – Seegrote - Mayerling - Baden - Schönbrunn Sarayı Bahçesi Gezisi
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından İlk durağımız, Seegrote. II. Dünya Savaşında Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek savaş uçağını ürettikleri fabrika olan eski maden ocağında tekne turu yapılacak, savaş uçaklarının kalıntıları görülecek. Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta ; “Mayerling Faciasi”na konu olan (rehberimizin açıklamalarıyla) Mayerling av köşkü gezilecek. Köşk; günümüzde Carmelita rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumundadır. Turumuzun son durağı; şirin kaplıca şehri olan Baden. Burada alışveriş için serbest zaman ve Viyana şehir merkezine dönüş. Akşam yemeğimiz için restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimiz sonrasında otelimize transfer, Geceleme otelimizde.
 
5.Gün - ViYANA – PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Varışın ardından, yürüyerek yapılacak şehir turumuz esnasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan Vlatava Nehrinde tekne turuna katılma imkânı bulacaklar. Vlatava nehri boyunca yapılacak bu gezide, dalgasız bir ortamda, Prag şehrinin tarihi dokusu ve ışıklandırılmış büyüleyici manzarası sizleri beklemektedir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
6.Gün - PRAG – Karlovy Vary Turu
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, rehberimizin belirteceği saatte Karlovy Vary Turumuzu yapmak üzere hareket ediyoruz. Karlovy Vary, Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcaları ve festivalleri ile ünlü şehridir. Kentte sıcaklıkları 30C – 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk, Karl Marx, Beethoven, Mozart gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği koruma altında bulunan Karlovy Vary turumuz esnasında şehir turu yapılmaktadır. Alışveriş yapmak içinde çok uygun bir nokta olan bu turumuzun sonuna geliyoruz. Turumuz sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde…
 
7.Gün - PRAG – İSTANBUL
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Uçuş saatimize bağlı olarak havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası İstanbul’a hareket ediyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki eğitim gezisinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.
 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • THY tarifeli seferi ile İstanbul – Budapeşte // Prag – İstanbul ekonomi sınıf uçuş
 • Seçilen otelde 2 gece Budapeşte’de, 2 gece Viyana ve 2 gece Prag’ta olmak üzere 6 gece oda & kahvaltı esasında konaklama
 • Alan – Otel – Alan transferleri
 • Budapeşte – Viyana – Prag Şehir Turları
 • Programda belirtilen Tüm geziler
 • 6 adet akşam yemeği (1adet içecek dahildir.)
 • Havalimanı Vergileri
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınacak 1.içecekden sonra ki içecekler
 • Schengen vize ücreti ( 120 Euro )
 • Teklife dahil olmayan ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları vb.

Yurt dışı gezisi için "Yurt dışı geçici görev yolluğunuz " Mevzuata uygun bir şekilde derneğimiz tarafından hazırlanacaktır.


Gezi bilgilerini içeren dosyayı indirmek için tıklayınız...

Kayıt Talep ve Bilgi İçin Buraya Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.