Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
İtalya Gezisi

İtalya Gezisi
“Dünyada ki Belediyelerde Kent Estetiği, Kent Planlaması ve Süreç Yönetimi İnceleme, Araştırma Ve Tetkik Gezisi”

 

GEZİ PROGRAMI
1.Gün - İstanbul - Venedik
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde belirlenen saatte buluşma. Havayolları’nın özel seferi ile Venedik uçuşu. Varışımızın ardından özel otobüsümüz ile Venedik turumuz başlıyor. Yapacağımız panoramik şehir gezisinde San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü keşif duraklarımız. Sonrasında dileyen misafirler için Gondol Gezisi öneriyoruz. Gondol gezisinin ardından otele transfer. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.
 
2. Gün - Venedik
Sabah kahvaltısının ardından, davet edildiğimiz belediyeye ziyaret. Belediye ziyaretimizin ardından Verona ve Garda Gölü Gezisi yapılacaktır. Shakespeare tarafından 15. Yüzyıl'da kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları görülecek. Ardından özel otobüsümüz ile İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü ve Sirmione Kasabası gezilecek. Gezimizin ardından otele dönüş akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
3. Gün - Venedik - Floransa
Sabah kahvaltının ardından, özel otobüsümüzle yaklaşık 250 km. mesafedeki Floransa’ya yolculuk başlıyor. Bu gezimiz üç farklı ayaktan oluşuyor; San Gimignano, Pisa ve Siena gezileri. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Misafirler burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilecekler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası). İtalya’nın bilhassa keyifli yemek yenecek ve aynı zamanda Toscana’nın güzel yerel içeceklerinden alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Aziz Petrus Bazilikası’ na giderek turumuzu noktalıyoruz. Şehirde yapılacak panoramik gezide Duomo, Uffizi Sarayı, Rönesans dönemi heykelleri, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı göreceğimiz heybetli yapılar.
 
4.Gün - Floransa - Roma
Sabah Kahvaltısının ardından 260 km. sürecek Roma yolculuğu ile devam ediyoruz. Colosseum, Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi’ni göreceğimiz panoramik gezi sizi bekliyor.Gezimizin ardından konaklayacağımız otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
 
5.Gün - Roma
Sabah kahvaltısının ardından Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei’de M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerine gidiyoruz. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu muhteşem gezinin ardından özel otobüsümüz ile Napoli’ye geçiyoruz. 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Gezinin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
6.Gün - Roma - İstanbul:
 Sabah kahvaltısının ardından otelimizden havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Hava Yollarının özel seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.
 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • THY tarifeli seferi ile İstanbul – Venedik // Roma – İstanbul ekonomi sınıf uçuş
 • Seçilen otelde 2 gece Venedik’de, 1 gece Floransa ve 2 gece Roma’da olmak üzere 5 gece oda & kahvaltı esasında konaklama
 • Alan – Otel – Alan transferleri
 • Venedik – Floransa – Roma Şehir Turları
 • Programda belirtilen Tüm geziler
 • 5 adet akşam yemeği (1 adet içecek dahildir.)
 • Havalimanı Vergileri
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınacak olan 1. içecekten sonraki içecekler
 • Schengen vize ücreti (120 Euro)
 • Teklife dahil olmayan ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar, Otel ekstraları vb.

Yurt dışı gezisi için "Yurt dışı geçici görev yolluğunuz " Mevzuata uygun bir şekilde derneğimiz tarafından hazırlanacaktır.


Gezi bilgilerini içeren dosyayı indirmek için tıklayınız...


Kayıt Talep ve Bilgi İçin Buraya Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş
Online Kayıt
Duyurular
Haberdar Olun
Linkler
turkiye.gov.tr
Resmi Gazete
E-Mevzuat
Muhasebat Genel Müdürlüğü
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
SGK - Sosyal Güvenlik Kurumu
Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünü
Devlet Personel Başkanlığı
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.