Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
Portekiz Tetkik Gezizi
  

PORTO & LİZBON
“Dünyada ki Belediyelerde Kent Estetiği, Kent Planlaması ve Süreç Yönetimi İnceleme, Araştırma ve Tetkik Gezisi"
 

GEZİ PROGRAMI
1.Gün İSTANBUL – LİZBON & PORTO
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından seçilen tarifeli uçak seferi ile Portekiz'in en önemli limanı ve başkenti Lizbon'a uçuş. Lizbon Havalimanı’na varışımızın ardından özel araçlarımızla şehir turu için alandan ayrılış. Porto’ya varışımıza istinaden özel aracımız ile şehri gezmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen Porto şehir turumuzda Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Riberia Bölgesi, Tore Dos Clerigos Kulesi, Santa Catarına, Don Luis I. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, Boa Vista panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.
 
2.Gün PORTO
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz BEKAD uzman rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenleyeceğimiz Braga Gezisi turumuza katılabilirler. Özel aracımız ile Braga’ya doğru yola çıkıyoruz. Braga Portekiz’in 3 üncü büyük şehridir ve ülkenin dinsel merkezi olarak kabul edilir. Braga Katedrali’ni gördükten sonra Braga şehir merkezinde vakit geçiriyoruz Dileyen misafirlerimiz akşam, hava şartlarının da elverişli olması halinde rehberimizin alternatif olarak düzenleyeceğimiz Porto Tekne Turu’na katılabilirler. Atlantik Okyanusu’na akan Douro Nehri’nin kuzeyinde bulunan şehir merkezinin kıyı kısmı olan “Ribeira” eski binaları, balkonlarda asili çamaşırları, binaların altındaki restoranları, barları ve kafelerin oluşturduğu bir manzara eşliğinde hoş vakit geçirebilirsiniz. Alternatif tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
3.Gün PORTO & LİZBON
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından check out işlerini yapıp otelden ayrılıyoruz ve özel otobüsümüzle Lizbon’a hareket ediyoruz..  Porto’dan Lizbona geçiş esnasında dileyen misafirlerimiz yol üzerinde alternatif olarak düzenlenecek olan Fatima Nazare Obidos Turu'na katılabilirler. Katoliklerin en önemli hac yerlerinden biri olan Fatima, sahil kasabası Nazare ve daracık sokakları, çiçeklerle ve şehrin altın çağından kalma yapılarla bezeli, surlarla çevrili ortaçağ şehri Obidos ‘u yürüyerek keşfediyoruz.  Alternatif tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 
 
4.Gün LİZBON
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz BEKAD uzman rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenleyeceğimiz Sintra-Roca Burnu Cascais ve Estoril Turu’na katılabilirler. Bu turumuza Sintra ile başlayıp, UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan, Sintra Kraliyet ailesi tarafından av ve mesire yeri olarak kullanılmış kentin merkezindeki mutfak bacaları ile meşhur Şehir Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. 1147 yılında Portekiz kralı tarafından fetih edilene kadar Mağribîlere ait olan sarayda yer alan 15. yüzyıl Portekiz ve İspanyol çini koleksiyonuna hayran kalacaksınız. Daha sonra kentin tarihi kısmında gezme ve yemek için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanın ardından Avrupa’nın en batı ucu olan Roca Burnu’ na (Cabo da Roca) devam edeceğiz. Guincho Burnu ve Boca do Inferno kayalığını ziyaret ettikten sonra yazlık evleri ve bahçeleri ile ünlü şık bir banliyö semti olan Cascais’ te serbest zamanımız olacak. Dönüşte ise Casino’ su ile meşhur Estoril’ e uğrayacağız.  Alternatif tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam Yemekli-Müzikli Fix Menü Fado Müzikli Show turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

5.Gün PRAG & Karlovy Vary Turu
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından rehberimizin belirteceği saatte Karlovy Vary Turumuzu yapmak üzere hareket ediyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcaları ve festivalleri ile ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30C – 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk, Karl Marx, Beethoven, Mozart gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği koruma altında bulunan Karlovy Vary turumuz esnasında şehir turu yapılmaktadır. Alışveriş yapmak içinde çok uygun bir nokta olan bu turumuzun sonuna geliyoruz. Turumuz sonrasında otelimize dönüş. Akşam belirtilen saatte akşam yemeğimiz için buluşma. Yemeğimiz sonrasında otelimize dönüş. Geceleme otelimizde…

6.Gün VİYANA - İSTANBUL
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Uçuş saatimize bağlı olarak havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası İstanbul’a hareket ediyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki eğitim gezisinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Tercih edilecek havayolları ile İstanbul- Lizbon- İstanbul
 • İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
 • Uçakta 20 KG’a kadar bagaj taşıma bedeli
 • Alan/otel/alan transferleri
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Porto – Lizbon panoramik şehir turları
 • Seyahat Koruma Paketi
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli
 • Tecrübeli rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri
 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize Ücreti ve servis bedeli
 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilen yemekler dışındaki tüm yemekler

Yurt dışı gezisi için "Yurt dışı geçici görev yolluğunuz " Mevzuata uygun bir şekilde derneğimiz tarafından hazırlanacaktır.Kayıt Talep ve Bilgi İçin Buraya Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş
Online Kayıt
Duyurular
Haberdar Olun
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.