Basında Bekad
Resmi Gazete'de
Basel & Strasbourg & Stuttgart
  

Basel & Strasbourg & Stuttgart 
“Dünyada ki Belediyelerde Kent Estetiği, Kent Planlaması ve Süreç Yönetimi İnceleme, Araştırma Ve Tetkik Gezisi”
 

GEZİ PROGRAMI
1.Gün İSTANBUL – BASEL & Mulhouse
Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde buluşma. Basel’e hareket ve varış. Varışın ardından Basel şehir turu için hareket.  1226 yılında Ren nehri üzerine yapılmış şehrin en iyi manzarasına sahip tarihi merkezi orta köprü (mittlere Rheinbrücke), Ren nehrinin batı kesimi küçük Basel, kırmızı kumtaşı rengiyle şehrin simgesi Munster Katedrali,  pazar alanı ve Rathaus Belediye binası nın bulunduğu dar sokaklar ve caddeler görülecek yerler arasındadır. Basel  gezimiz sonrası Fransa nın yeryüzü cenneti Alsace bölgesine hareket ediyoruz. İlk durağımız 45 dakıka mesafede ki dar sokakları, bakımlı evleri, kuş sesleriyle şenlenen Mulhouse. Eski şehir meydanı “Place de la Reunion”, büyük bir Protestan kilisesi olan Saint Etienne Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer. Odaların alınması ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
 
2.Gün Mulhouse & Freiburg & Colmar & Strasbourg
Sabah kahvaltı sonrası Almanya’nın güneşi en bol şehri ve en güzel şehirlerinden Freiburg a hareket. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster, büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz,, Martinskirche , Augustiner Platz, Adelhauser Platz, Kanonenplatz görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin düzenleyeceği Kara Ormanlar ve Schlosbergtum turuna katılabilirler. Freiburg a yaklaşık 40 km msefade , ülkenin en eski yürüyüş rotalarını barındıran, orman içlerinde irili ufaklı yüzlerce gölün bulunduğu, yemyeşil bir doğa mucizesi  Kara Ormanlar (Schwarzwald)’da büyüleyici doğanın tadını çıkarıyoruz. Tur bitiminde Alsace bölgesinin turizm başkenti Colmar’a hereket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik otobüs yolculuğumuzdan sonra Colmar’a varış ve şehir turu. Alsace’ın yeryüzü cenneti Colmar gezimize başlıyoruz. Eskiden balıkçıların ve balık pazarının olduğu küçük Venedik mahallesi, eski gümrük, Saint Martin Kilisesi ve kadetral meydanı görülecektir. Verilecek serbest zamanımızda arzu edenlerse organize edilecek petit Venice (küçük Venedik)’de gondol gezisi ve küçük turistik tren ile Colmar gezintisi yapabilirler. Akşam saatlerinde Strasbourg’a hareket. Varış ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
3.Gün Strasbourg
Sabah kahvaltının ardından Avrupa’nın siyasi başkenti Strasburg’a şehir turu. Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi modern binaları, UNESCO tarafından dünya mirası listesi’ne alınan “Grande Ile”, Notre Dame Katedrali, Petite France semti, Gutenberg heykeli ve meydanı, bugün üç müzeye ev sahipliği yapan Palais Rohan görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimize organize edilecek tekne turuna katılabilirler . Tur sonrası  otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam dilenen misafirlerimiz ile Le Royal Palace Show gece turu. Unutamayacağınız muhteşem dans ve müzik gösterisi sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelinizde. 
 
4.Gün Strasbourg & Stuttgart - İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Daha sonra Stutgart’a hareket ve varışımıza istinaden şehir turu. Turumuz esnasında; Schlossplatz , Yeni saray (neues schloss) ve eski saray (altes Schloss), Markplatz alışveriş caddesi, Konig strase, Theodur hesues cadesi, yalnızlık sarayı(schloss solitude), wilhempalais, Rathaus belediye sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Stutgart havalimanına hareket. Uçağımız İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.
 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
  • —Tercih Edilen Havayolları İstanbul (IST) – Basel / Stutgart – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,
  • —Programda belirtilen otellerde 3 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,
  • —Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, 
  • —Panoramik Basel, Mulhouse, Freiburg, Colmar, Strasbourg ve Stutgart şehir turları,
  • —Otel vergileri & turist şehir vergileri,
  • —Profesyonel rehberlik hizmetleri.
 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
  • Vize Ücreti ve servis bedeli
  • Kişisel harcamalar
  • Programda belirtilen yemekler dışındaki tüm yemekler

Yurt dışı gezisi için "Yurt dışı geçici görev yolluğunuz " Mevzuata uygun bir şekilde derneğimiz tarafından hazırlanacaktır.


Kayıt Talep ve Bilgi İçin Buraya Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.