Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
JAPONYA KLASİK & HONG KONG & PHUKET
   

Japonya Klasik & Hong Kong & Phuket
“Dünyada ki Belediyelerde Kent Estetiği, Kent Planlaması ve Süreç Yönetimi İnceleme, Araştırma Ve Tetkik Gezisi”

 

GEZİ PROGRAMI
1/2. Gün - İstanbul - Dubai - Osaka
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Dubai’ye hareket ve varış. Ardından yapılacak aktarma sonrasında Osaka’ya hareket. Varış ve alanda bekleyen otobüslerimiz ile otelinize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Daha sonra akşam yemekli şehir turumuz için hareket. Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden biri olan Osaka şehir turunda, 17. yy ’da inşa edilmiş Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky gökdeleni görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğimizin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.
 
3. Gün - Osaka - Nara - Kyoto
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Japonya’nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültür ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya gideceğiz. Nara büyük budasının bulunduğu, Todaiji tapınağını, Kasuga Taisha Madebini gördükten sonra Büyük Buda’yı içinde barındıran ve Dünya’nın en büyük ahşap yapısı olduğu söylenen Dai Budsuden görülecektir. Nara merkezde vereceğimiz yemek molası sonrası Kyoto’ya hareket. Varışımıza istinaden ilk ziyaret noktamız şehri tepeden seyredebileceğimiz bir terasa sahip olan Kiyamizu Tapınağı. Tapınağa çıkan yokuşta sağlı sollu sıralanmış, yeme-içme hem de hediyelik alışverişe uygun dükkanlar görülecektir. Shogun Tokugawa Leyasu’nun  İmparator’a yakın olabilmek için yaptırdığı İlginç Nijo Kalesi, masallardaki Japon evlerinden biri olan mükemmel bir bahçe içinde küçük bir gölün kenarındaki bulunan ve Japonya’nın en güzel yapılarından biri kabul edilen Kinkakuji tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz rehberinizin organize edeceği Gion Bölgesi/Corner Show turuna katılabilirler. Kyoto’nun tarihi semti Gion’da bulunan ve çeşitli Japon eğlence sanatlarını 1 saatlik bir gösteri ile izleyicilerine tanıtan bu turumuzda Japon çay seremonisini, geleneksel Japon tiyatrosu ve kukla oyununu, çiçek süsleme sanatını ve en önemlisi geyşa dansını seyretme fırsatı bulacağız. Geceleme otelinizde. 
 
4. Gün - Kyoto - Tokyo
Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerini takiben tren istasyonuna transfer ve Super ekspres tren ile Tokyo’ya hareket. Tokyo’ya varışımıza istinaden yapılacak şehir turumuzda şehrin en turistik noktası olan Asakusa’da bulunan Budist ve Shinto mabedlerine gidiyoruz. Mabed gezimiz sonrası Japon İmparatorluk Sarayı, ünlü markalarıyla lüks semt Ginza, ilginç kıyafetli Japon gençlerinin buluşma noktası Harajuku, Metropolitan Belediye binası ve Shinjuku görülecektir. Daha sonra dünyanın en kalabalık meydanlarından biri olan Shibuya’da vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme otelinizde.
 
5.Gün - Tokyo
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu misafirlerimiz için öğle yemekli Fuji Dağı Hakone turu. Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3776 metre yüksekliği ile Japonya’nun en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye hareket ediyoruz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz ve öğle yemeğimizi alacağımız lokal restorana geçiyoruz. Yemekten sonra Ashi gölünde tekne turumuz ve sonrasında 3.000 yıl önce Hakona dağının son püskürmesinden oluşan ve şuanda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleri ile ünlü Owakudani kraterini görüyoruz. Bu doğa harikası coğrafyada fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Tokyo’ya dönüş. Geceleme otelinizde.
 
6.Gün - Tokyo - Hong Kong
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşatılması ve transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için Nikko turu. Nikko, Tokyo ya 2.5 saat uzaklıkta güzelliğiyle ünlü bir dağ kasabasıdır. Aynı zamanda ilk shogun olan, Japon tarihinin en önemli isimlerinden Tokugawa Leyasu’nun anıt mezarının bulunduğu ve ünlü Toshogu Mabedi’ne ev sahipliği yapamaktadır. Tur bitiminde verilecek ögle yemeği molamızdan sonar Tokyo’ya dönüş ve havalimanına transfer. Yerel havayolları seferi ile Hong Kong’a uçuş. Geceleme uçakta. 
 
7.Gün - Hong Kong
Sabah saatlerinde Hong Kong’a varış ve alan bekleyen otobüslerimiz ile şehir turu. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuz esnasında Abberden Balıkçı Köyü, Victoria Tepesi, Repulse Bay görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan Okyanus Parkı turuna katılabilirler. Bu turumuzda Çin akrobasi gösterisini ve yunusların müthiş şovlarını seyredebilir, Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde teleferiğe binebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan akşam yemekli Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda rehberiniz eşliğinde otelimizden özel otobüsümüz ile hareket edip limandan teknemize biniyoruz. Müzikli ve yemekli olarak organize edeceğimiz bu gezide Hong Kong’un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
 
8.Gün - Hong Kong
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan Disneyland turuna katılabilirler. Sevdiklerinizle bir kaçamak mi planlıyorsunuz? Bunun icin Paris’e gitmenize gerek yok.Mickey ve Minnie sizin için özel olarak tasarlanmis, yepyeni deneyimler getirmek için burada sizleri bekliyorlar. Gizemli nokta, Vahsi Bati, Macera adasi, Tomorrowland, Walt Disney Caddesi sizleri çizgi karakterlerin masalsı dünyasına davet ediyor. Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelimizde.
 
9.Gün - Hong Kong - Phuket
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatimize kader serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin düzenleyeceği Macau Adası turuna katılabilirler.  Bu turumuzda otelimizden önce otobüsümüzle gemi kalkış iskelesine gidiyoruz. Buradan 1 saatlik keyifli bir yolculukla Macau Adası'na varıp hemen adadaki gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz yerler; Guia Pisti (Macau Grand Prix’sinin alanı), Tanrıca Kum Lam’in heykeli, A-Ma Tapınağı, Macau kulesinden Penha tepesine geçiş, Porta Do Cerco (Çin ile Macau arasındaki bariyer kapısı), Macau hediyelik dükkanı,  İtalyanlar tarafından yapılan 16. yüzyıldan kalma St. Paul Kilisesi, Japon Jesuit Rahipleri, St Paul kilisesinden yürüyüşle ana meydandaki Ladies Caddesine iniş, alışveriş için outletler, Macau’nun dünyaca meşhur Casinosu. Sansınızı deneyebilirsiniz. Öğle yemeğimizi adada yerel restoranda alacağız. Bu çok keyifli turu kaçırmamanızı öneririz. Tur sonrası rehberinizin belirleyeceği saatte Hong Kong havalimanına hareket. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Yerel Havayolları ile Phuket’e uçuş. Varışımıza istinaden otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
10.Gün - Phuket
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek tam günlük Phi Phi Adası turuna katılabilirler. Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay”’de denize girme ve güneşlenme imkanı. İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda. Akşam yine sürat teknelerimizle otelimize dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği akşam yemekli Phuket Fantasea turuna katılabilirler. Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale, akrobasi, özel efektler, fil gösterisi ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ziyaretçileri büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Geceleme otelimizde.
 
11/12.Gün - Phuket - Dubai - İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Alışveriş, deniz, kum ve Güneş için serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği Fil Safarisi turuna katılabilirler. Doğal ortamda fillerin üzerinde yapacağımız bu gezide keyifli anlar yaşayacağız. Rehberinizin bildireceği akşam saatinde havalimanına transfer Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Dubai’ye hareket. Dubai’ye varış. Yapılacak aktarma sonrasında İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.  
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • İstanbul – Osaka / Phuket – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Tokyo – Hong Kong / Hong Kong – Phuket gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Osaka – Tokyo arası hızlı tren ile geçiş.
 • —Programda belirtilen otellerde 8 gece oda+kahvaltı bazında konaklamalar.
 • —Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli.
 • —Panoramik Osaka, Nara, Kyoto, Tokyo ve Hong Kong şehir turları.
 • —Osaka’da alınacak akşam yemeği.
 • —Rehberlik hizmetleri.
 • —Otel vergileri & turist şehir vergileri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • —İsteğe bağlı seyahat sigortası.
 • —Program dışı ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • —Yurtdışı çıkış vergisi.
 • —İsteğe bağlı rehber ve şoför tipleri.

Yurt dışı gezisi için "Yurt dışı geçici görev yolluğunuz " Mevzuata uygun bir şekilde derneğimiz tarafından hazırlanacaktır.


Kayıt Talep ve Bilgi İçin Buraya Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş
Online Kayıt
Duyurular
Haberdar Olun
Linkler
turkiye.gov.tr
Resmi Gazete
E-Mevzuat
Muhasebat Genel Müdürlüğü
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
SGK - Sosyal Güvenlik Kurumu
Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünü
Devlet Personel Başkanlığı
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.