Basında Bekad
Resmi Gazete'de
Prag
  

Prag
“Dünyada ki Belediyelerde Kent Esteği, Kent Planlaması ve Süreç Yönetimi İnceleme, Araştırma Ve Tetkik Gezisi”

 

GEZİ PROGRAMI
1.Gün - İSTANBUL - PRAG
Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Havayolları’nın özel seferi ile Prag’a hareket. Rahat bir yoluculuğun ardından Prag’a varış. Gümrük işlemlerinin ardından, özel otobüsümüz öğle yemekli Prag şehir turumuz için hareket. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında Hratcany Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Aziz Georgy Manastırı ardından küçük mahalle olarak geçen Mala Strana, Parlemento Binası ve IV. Karel köprüsünü göreceğiz. Köprüden karşı tarafa eski şehir meydanına (Stare Mesto) geçerek Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilisesini göreceğiz. Daha sonra Paris Caddesi boyunca yürüyerek turumuzu tamamlayacağız ve gezi bitiminde otele transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi ORTAÇAĞ GECESİ müzik ve Showlar eşliğinde alacağız;
Prag'a bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde, et çeşitleri ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün - PRAG
Kahvaltının ardından Terezin Nazi Kampı gezimiz için hareket. Prag şehrine 1 saatlik mesafede bulunan Terezin şehrinde; 18yy.da yapılmış eski bir kale İkinci Dünya Savaşı sırasında Gestapo, Almanya, Avusturya, Hollanda ve Danimarka ve Çekoslovakya’dan gönderilen Yahudileri bir getto ve transfer kampı olarak Terezín’de tuttu. Gönderilen 150.000’den fazla Yahudi ve esir edilmiş askerlerden ölenlerin ezici çoğunluğu, kampta oluşan aşırı nüfus yoğunluğu sonucu ortaya çıkan korkunç koşullar nedeniyle ölmüştür. Gezi bitiminde Prag şehrine dönüş, yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından nehir  turumuz için tekneye hareket. Bu gezimizde şehri daha farklı gözle görme ve bol bol fotoğraflama imkanımız olacaktır. Gezi bitiminde otele geri dönüş. Akşam yemeğimiz yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.
 
3.Gün - PRAG
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Karlovy Vary turumuz için hareket. Prag şehir merkezine 125 km mesafede bulunan Karlovy Vary dünyanın en ünlü termal bölgelerinden biri olup IV Charles tarafından keşfedilmiştir. 1358 yılında ilk kaplıca Charles tarafından yaptırılmıştır. Kelimeler ie anlatılamayacak kadar güzel olan bu şehir iki vadi arasında ve ortasından geçen Tepla nehri ile ayrı bir güzelliği sahiptir. Her sene film festivali yapılmaktadır. Aynı zamanda Atatürk’te termal şehre tedavi amaçlı ziyaret etmiştir. Çek cumhuriyetine ait özel granit taşı, kristal ve porselen buranın en bilinenidir. Gezi bitiminde otele geri dönüş. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.
 
4.Gün - PRAG – İSTANBUL
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman Otel lobisinde buluşma ve havalimanına transfer. Hava Yolları özel seferi ile İstanbul’a hareket. Rahat bir yolculuğun ardından Havalimanına varış ve servisimizin sonu.

Diğer gezilerimizde görüşmek ümidiyle!
 
 OTELİMİZ

Lüks hizmet sunan Corinthia Hotel Prague, Prag tepelerinden birinin en üst noktasında, kent merkezine metroyla 2 durak mesafede yer almaktadır. Panoramik şehir manzaralı tesisin en üst katında yüzme havuzlu spa alanı bulunmaktadır. Otelin genelinde Wi-Fi erişimi ücretsizdir. Vysehrad Metro İstasyonu, Prag Kongre Merkezi ve 11. yüzyıldan kalma Vyšehrad Kalesi, Corinthia Hotel Prague'a birkaç adım uzaktır.
 

 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Hava yolu tarifeli seferi ile İstanbul – Prag – İstanbul ekonomi sınıf uçuş
 • Seçilen otelde 3 gece Prag’da, oda & kahvaltı esasında konaklama
 • Alan – Otel – Alan transferleri
 • Prag Şehir Turu
 • Programda belirtilen Tüm geziler
 • 3 adet akşam yemeği (1 adet içecek dahildir.)
 • Havalimanı Vergileri
 • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri   
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Programda belirtilmeyen Öğle Yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınacak 1. içecekden sonra ki içecekler
 • Çek Schengen Vize Ücreti
 • Teklife dahil olmayan ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları vb.

Yurt dışı gezisi için "Yurt dışı geçici görev yolluğunuz " Mevzuata uygun bir şekilde derneğimiz tarafından hazırlanacaktır.


Gezi bilgilerini içeren dosyayı indirmek için tıklayınız...

Kayıt Talep ve Bilgi İçin Buraya Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.