Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
DANIŞMANLIK


Bütçe İçi ve Dışı İşletme Kurulması Danışmanlığı

 

Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği olarak 2013 yılında 100 den fazla hizmet içi eğitim ve danışmanlık projesini başarılı bir şekilde tamamlayarak, Kamu kurumlarımıza verdiğimiz desteğin haklı gururunu yaşamaktayız. 2015 yılında da kamu kurumlarımızı danışmanlık ve eğitim projelerimizle desteklemekten gurur duyacağız.
               
İl Özel İdaresi Kanunu, Belediye Kanunu ve Büyükşehir Belediyesi Kanununa göre mahalli idareler, kendilerine verilen görev ve hizmet alanlarında, ilgili mevzuatta belirtilen usullere göre yetkili organlarının kararı ile sermaye şirketi kurabilmektedir. Mahalli idarelerin kendi hizmet ve görev alanıyla ilgili olmayan; ithalat, ihracat, market, pazarlama, muhtelif malzeme üretimi ve benzeri ticari konularda faaliyette bulunmak amacıyla şirket kurmalarına imkân bulunmamaktadır. Ayrıca mahalli idarelerin görev ve hizmet alanlarıyla ilgili olmayan hususlarda şirket kurma talepleri işleme alınmamaktadır.

  • Mahalli İdareler Tarafından İşletme Kurulması İçin İzlenmesi Gereken Yöntemler,
  • İşletme Kurulumu İçin Bakanlığın İzni Sonrası Yapılacak İşlemler,
  • Bu Şirketlerin Muhasebe İşlemleri,
  • Vergi Muafiyetleri Ve İstisnaları, Şirketlerin İşletilmesi, Devri Ve Kapatılması,
  • Kurulan Şirketler Tarafından Belediyelere veya Belediyeler Tarafından Bu Şirketlere         Kaynak Aktarımlarında İzlenmesi Gereken Yöntemler,
  • Şirketlerin Denetlenmesi konularında mahalli idare yönetimlerinin problemler ile karşılaştıkları görülmektedir.

BEKAD olarak mahalli idarelerin şirket kurulumundan bu şirketlerin tüm süreçlerinin yürürlükteki mevzuata uygun gerçekleştirilebilmesi için uzman kadromuz ile destek vermekteyiz. Tarafımızca sağlanacak danışmanlık hizmeti bu süreçlerin verimli ve etkili sürdürülmesini, belediyelere istihdam ve kaynak artışı sağlayacaktır.

 

Uzman hocalarımız ve geniş bir ekiple aşağıdaki konularda yanınızdayız

Bu Sayfayı Paylaş
Online Kayıt
Duyurular
Haberdar Olun
Linkler
turkiye.gov.tr
Resmi Gazete
E-Mevzuat
Muhasebat Genel Müdürlüğü
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
SGK - Sosyal Güvenlik Kurumu
Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünü
Devlet Personel Başkanlığı
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.