Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
DANIŞMANLIK


İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim ve Danışmanlığı

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM VE DANIŞMANLIĞI

30.06.2012 tarihi itibariyle yayınlanarak yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kamu ve özel sektörde yer alan tüm kurum ve çalışanları yakından ilgilendirmekte ve kurumlarla birlikte çalışanlara sorumluluklar yüklemektedir. Özellikle son dönemde ortaya çıkan ve kamuoyununda yoğun bir şekilde dikkatini çeken üzücü iş kazaları nedeniyle iş sağlığı ve güvenliği konusunun ne derece önemli olduğu tekrar anlaşılmıştır.

6331 sayılı yasa gereği işyerlerinde personel çalıştıran işletmelerde yılda bir (periyodik olarak) İş Güvenliği konularında eğitim verilmesi ve bunun belgelendirilmesi yasal zorunluluktur. Bu amaçla, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirilmesi zorunludur. Çalışanların karşı karşıya bulundukları tehlike ve risklerin belirlenmesi ve alınması gerekli tedbirler konusunda kurumlarda iş sağlığı ve güvenliği eğitim programlarını hazırlaması, eğitimlerin düzenlenmesi, çalışanların bu programlara katılmasının sağlanması ve verilecek eğitim için uygun yer, araç ve gereç temin edilmesi yöneticilerin yükümlülükleri arasındadır.

Kurumlarda yıllık eğitim planları çerçevesinde eğitim programları düzenleyerek, yönetmelikte belirlenen eğitim konu başlıkları başta olmak üzere kuruma uygun eğitim konularını belirlemek, çalışanların bilinç düzeylerini yükseltmek, iş güvenliğine herkesin katkıda bulunduğu çalışma ortamları oluşturmaktır. Temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri eğitim verilecek olan işyerinin çalışma koşulları, yapılan işlerin çeşitliliği ve çalışan kişilere göre düzenlenerek temek eğitim başlıkları dışında işyeri için gerekli özel eğitimlerde eğitim konuları içerisine alınmaktadır.
               
BEKAD olarak kurumlara özel hazırlanmış iş sağlığı ve güvenliği çözümleri ile güvenlik standartlarının iyileştirilmesi amaçlanmıştır. Bu doğrultuda kontrol ve denetlemeler, yönetim toplantıları, saha ziyaretleri ve dokümantasyon ve prosedür incelemeleri yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Hazırlanan detaylı rapor şu andaki uygulamaları iyileştirici pratik tavsiyeler ve ileriki faaliyetlerin denetlenmesi için önerilen modeller içerir. Böylece, verim, gelir ve kalitenin iyileştirilmesi, maliyetlerin kontrol edilmesi, devamsızlığın azaltılması, daha kaliteli iş sağlığı ve güvenliği programları, pozitif kurum kültürünün aşılanması ve hukuka uygunluk sağlanır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık Hizmelerimizde Yapılacak İşler;

 

  • Rehberlik ve Danışmanlık
  • Risk Değerlendirme,
  • Çalışma Ortamı Gözetimi,
  • Eğitim, Bilgilendirme ve Kayıt,
  • İlgili Birimlerle İşbirliği,
  • Form ve Matbuu Evrakların Takibi,
  • Takip Süreleri ve Yasal Zorunluluk Gerektiren Bildirimler,
  • İlgili Yazışmaların Nası Gerçekleşeceği.

 

Uzman hocalarımız ve geniş bir ekiple aşağıdaki konularda yanınızdayız

Bu Sayfayı Paylaş
Online Kayıt
Duyurular
Haberdar Olun
Linkler
turkiye.gov.tr
Resmi Gazete
E-Mevzuat
Muhasebat Genel Müdürlüğü
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
SGK - Sosyal Güvenlik Kurumu
Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünü
Devlet Personel Başkanlığı
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.