Basında Bekad
Resmi Gazete'de
SORU CEVAP PLATFORMU

Soru Sorun - Sorularınız, uzmanlarımız tarafından cevaplandırılacaktır
Ad Soyad:
Kurum:
Görev:

Telefon :

E-Mail :
Eğitim Yayın, ve Güncel mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirilmek istiyorum :


Sorunuz :
Sağdaki Sayıları Giriniz :
 

Cevaplanmış Sorular
2001 yılında aday memurluktan asil memurluğa geçen, Belediye başkanının görevlendirme yazısı ile boş bulunan hesap işleri müdürlüğü görevini yürüten, muhasebe yetkilisi sertifikası olan bir memur vekâlet ücreti, özel hizmet tazminatı ve diğer yan ödemeleri alabilir mi?
19-06-2014
Sözleşme imzalandıktan sonra Ön Mali kontrole geliyor. Bizde uygun görmüyoruz bu ihaleyi iptal edebilir miyiz?
19-06-2014
Ödeme Emri Belgesi gerçekleştirme görevlisi kim olur?
18-06-2014
Belediye gelirlerini arttırmanın yolları nelerdir?
18-06-2014
İller Bankası Payı nasıl muhasebeleştirilir?
18-06-2014
Belediye Olarak Yoksul Vatandaşlara Nakit Yardımda Bulunabilir miyiz?
18-06-2014
Asgari geçim indirimi gelir vergisinden hangi evraklarla nasıl mahsup edilecek. Bu mahsup idaremizde nasıl muhasebeleştirilecek?
18-06-2014
Mali Hizmetler Biriminin Çalışma Usul ve Esasları hakkında Yönetmeliğin 25. Maddesi ile ilgili yorumlarınızı ve mevcuttaki şefliklerimizin (Tahsil, Tahakkuk, Muhasebe, Emlak) oluşturulacak olan alt birimlerin bünyesinde var olup olmayacağı ve hangi alt birimin içerisinde mevcut olması gerektiği, ayrıca kurulacak olan bu alt birimlerin Meclis Kararıyla mı kurulacağı hakkındaki görüşlerinizi bildirebilirmisiniz.
18-06-2014
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 143. Maddesinde belirtilen durumlardan herhangi biri oluşmadan, görevden uzak kalınan süreler için eksik alınan 1/3 oranındaki aylıkları, görevime mahkeme kararıyla başlayarak almak belediye başkanları açısından kamu zararı sayılır mı? Belediye başkanları 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi midir?
18-06-2014
İdaremizde 4857 sayılı yasaya tabi olarak işçi olarak görev yapan personelin geçici görev ile görev mahalli dışında görevlendirilmesi durumunda 6245 sayılı yasaya göre gündelik ödemesiyle birlikte işçinin yapmış olduğu fazla çalışmaya karşılık fazla çalışma ücretinin ödenip ödenmeyeceği konusunda görüş istenmektedir.
18-06-2014
Seçimleri takip eden dönemde İhaleler 9 aylık mı olacak?
17-06-2014
Yıl içinde evlenen ya da çocuğu olan kişiler ilave asgari geçim indiriminden ne zaman yararlanmaya başlarlar?
17-06-2014
5510 sayılı kanunun 81.maddesinde Hazinece %5'lik sigorta priminin karşılanması ile ilgili olarak; İşverenlere yapacağımız hakediş ödemelerinde bu %5'lik tutarı indirip indiremeyeceğimiz konusunda tereddüde düşmüş durumdayız.
17-06-2014
Kurumumuzda stratejik planlama yapılmadan bütçe kalemleri tavan ücretleri doğrultusunda bütçe hazırlamamız isteniyor. Bu tavan ücretler çok komik. Bunlar üzerinde ihtiyacımız olduğunda tekliflerde bunu nasıl dile getirir ve tavan rakamı nasıl delebiliriz?
17-06-2014
Muhasebe Yetkililerinin denetimi 5018 sayılı kanunla 4. madde ile sınırlandırılmıştır. Muhasebe yetkililerini denetleyen denetmenler bu 4. maddenin dışına çıkabilirler mi? Örneğin vekâlet ücretinin mevzuata aykırı ödemesinden kişi borcu çıkabilir mi? Eğer çıkarma yetkisi yok ise ve de denetim sonucunda rapora alınırsa ne yapabiliriz?
16-06-2014
Kıdem Tazminatlarının Muhasebeleştirilmesi Nasıl Yapılır?
13-06-2014
Belediye başkan yardımcısı kadrosuna kimler atanabilir?
13-06-2014
Ödeme Emri Belgesini Düzenleyen Sıfatı ile İmzalıyorum. Sorumluluğum Var mı?
13-06-2014
Doğrudan Temin İşleminde SGK Prim Borcu Yazısı İstenir mi?
12-06-2014
Memurların gelir getirici faaliyette bulunmalarının önünde bir engel var mı?
12-06-2014
Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.