Basında Bekad
İnsan Kaynakları Yönetimi Dergisi
Resmi Gazete'de
SORU CEVAP PLATFORMU

Soru Sorun - Sorularınız, uzmanlarımız tarafından cevaplandırılacaktır
Ad Soyad:
Kurum:
Görev:

Telefon :

E-Mail :
Eğitim Yayın, ve Güncel mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirilmek istiyorum :


Sorunuz :
Sağdaki Sayıları Giriniz :
 

Cevaplanmış Sorular
Belediye olarak bir yıl içinde ne kadar borç alabiliriz? Burada meclis kararı şart mıdır?
07-07-2014
20.11.1997 tarihinde genel idare hizmetleri sınıfında memur olarak göreve başladım. 05.09.2006 yılından itibaren boş bulanan Mali hizmetler müdürlüğü görevini yürütmekteyim. 4 yıllık işletme fakültesi mezunuyum. Şu anda bulunduğum derece kademe 5/2. Görevde yükselme sınavları 2003 yılından bu yana yapılmıyor. Ne zaman açılacağı ile ilgili bir bilgi de alamıyorum. Muhasebe yetkilisi sınavı yapıldı ve kazandım. Mali Hizmetler Müdürlüğü ile ilgili vekâlet ücreti alıp alamayacağım konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim?
07-07-2014
İl Özel İdareleri küçük sanayi sitelerine yardım edebilir mi? İl özel idarelerinin görev alanına giriyor mu?
07-07-2014
Bütçeleştirilmiş borçlar hesabına kaydedilen tutarların ödenmesinde muhasebe işlem fişinin harcama birimleri veya saymanlık tarafından düzenlenip düzenlenmeyeceği konusunda nasıl bir yol izlenmesi gerekir?
03-07-2014
Belediyelerde şirketlerle faaliyet raporları arasındaki bağ nasıl kurulacaktır?
03-07-2014
İlçeye resmi aracımızla görevli giden memur arkadaşlara bir yevmiye veriyoruz. Doğru yapıyor muyuz?
03-07-2014
Bir belediyenin bir başka kamu idaresinin ayni ihtiyaçlarını karşılaması mümkün müdür?
02-07-2014
657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 68. maddesi b bendinde "Yükseköğrenim gördükten sonra özel kurumlarda veya serbest olarak çalıştıkları sürenin; 4/3 dikkate alınır" denilmektedir. Bu madde işletme mezunları içinde geçerli midir? Yine aynı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda "müdürlük kadrolarına vekâlet olarak bakanlar vekâlet ücreti almaları için kişiler asilde aranan şartları taşımalı ve 10 yıl hizmet süresi gerekmektedir." denmektedir. 657 sayılı Devlet Memurları kanunu 68. maddesinin b bendinin c fıkrasında "3 üncü ve 4 üncü dereceli kadrolar için en az 8 yıl çalışmak gerekmektedir" denilmektedir. Vekâlet edilen müdürlük kadrosu 4. derecede ise ve özel sektördeki hizmet süresi birleştirmek yöntemiyle 8 yıl dolduğundan vekâlet ücreti alınabilir mi?
01-07-2014
Doğrudan temin uygulamasında yasaklılık teyidi yapacak mıyız?
30-06-2014
Belediyemizde yeterli personel olmadığından geçici işçi çalıştırıyoruz. Bu personeli aynı iş yerinde değişik birimlerde çalıştırabilir miyiz? Yani geçici işçi konumunda bulunan işçiyi 5 ay 29 günden fazla çalıştırabilmemiz için ne yapmamız gerekmektedir?
30-06-2014
Seçim Beyannamesi ile Stratejik Plan arasında bir ilişki var mı ?
28-06-2014
Harcama Birimlerinde Ön Mali Kontrol işlemleri nasıl yapılır?
27-06-2014
Muhasebe Yetkilisinin mali hakları nelerdir?
27-06-2014
Sözleşmeliden memur kadrolarına geçmek isteyenler ne yapmalı?
27-06-2014
Kamu Harcama Hukukunun kaynakları nelerdir?
27-06-2014
İdarelerce İdare Ayrıntılı İç Kontrol Standartları, idarelerin yasal ve idari yapıları ile personel ve mali durumları gibi her bir idarenin kendine özgü koşulları dikkate alınarak katılımcı yöntemlerle belirlenecek ve üst yönetici onayını izleyen 10 iş günü içinde Maliye Bakanlığına gönderilecektir. Elazığ belediyesi olarak hazırladığım Ön mali kontrol yönergesini Maliye Bakanlığının Hangi birimine göndermem gerekiyor?
27-06-2014
4 yıldır boş müdürlük kadrosuna vekâlet ediyorum. Vekâlet ücreti ile Zam ve Tazminat almadım. Ne Yapmalıyım?
26-06-2014
Bütçede fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyleri arasındaki aktarmalar meclis kararı ile olur. Meclis kararı olmadan aktarma olursa ne olur?
26-06-2014
Devlet Memurlarına Haksız İsnatta Bulunmanın Sonuçları Nelerdir?
25-06-2014
Kamu Kurumlarında Hurdaya Ayırma İşlemleri Nasıl Yapılır?
25-06-2014
Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.