Basında Bekad
EVSEL KATI ATIK TARİFE RAPORU HAZIRLAMA
Evsel Katı Atık Tarife Raporu Hazırlama Danışmanlığı - İmge Eğitim
SORU CEVAP PLATFORMU

Soru Sorun - Sorularınız, uzmanlarımız tarafından cevaplandırılacaktır
Ad Soyad:
Kurum:
Görev:

Telefon :

E-Mail :
Eğitim Yayın, ve Güncel mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirilmek istiyorum :


Sorunuz :
Sağdaki Sayıları Giriniz :
 

Cevaplanmış Sorular
Eğlence vergisi beyanı her ayın yirmisine kadardır,beyan verilen aya ait mükellefiyet başlangıç tarihi ayın biri itibarı ile mi olmalı yoksa ayın yirmisinden diğer ayın yirmisine kadar mı olmalı?
22-12-2015
Lise mezunu Müdür 1. derece kadroda olup bu derecenin sadece özel hizmet tazminatını almakta herhangi bir sosyal hakkını almıyor. Gerekçe olarak Sayıştay’ın böyle bir kararı var diyor. Bu yasal mıdır?
21-12-2015
Sözleşme imzalanacak limited şirketi firmanın %40 ortağı ihaleden yasaklı %60 ortak ise eşi, eşi aynı zamanda müdür. Bu firmayla sözleşme imzalaya bilir miyiz?
15-12-2015
2,5 yıldır belediyede firma işçisi olarak çalışmaktayım. İşletme lisans mezunuyum ayrıca milli eğitim onaylı bilgisayar programcılık sertifikam var(400 saatlik ) bu belge ve diplomayla ekonomist veya programcılık adı altında sözleşmeli olarak alınabilir miyim?
09-12-2015
2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'na göre yapılan ihalede sözleşme imzalandıktan sonra sözleşmede sonradan fark edilen hatanın sözleşmede düzeltilmesi nasıl ve ne şekilde olur?
03-12-2015
29 yıllığına sınırlı aynı hak tesisi şeklinde hal binası yapılabilir mi? Bunun için İçişleri Bakanlığı ve yüksek planlamadan izin almak gerekir mi?
16-11-2015
Eşim Belediyede 21 yıldır şirket elemanı olarak çalışmaktadır. 4 Yıllık İktisat Fakültesi (Kamu Yön.), İşletme Yüksek Lisans mezunu. Sözleşmeli olarak İktisat fakültesi Kamu Bölümü olmuyor. Fakat Yüksek Lisans İşletme Bölümü olarak Ekonomist kadrosuna sözleşmeli olarak girebilir mi? Yasa da açıkça belirtilmemiş. İktisat, işletme, Ekonomi, Bankacılık, Finans 4 yıllık lisans olarak belirtilmiş.
13-11-2015
1 - Mahalli idareler bütçe içi işletmeler ile ilgili olarak, idare bütçesi hazırlanırken işletmenin yapmış olduğu tüm işlemler için bir ödenek konacak mı, yoksa sadece ticari faaliyet dışında kalan kısmı ile ilgili bir ödenek ve sermaye için borç mu konulacak? 2 - Sadece borç verme ve ticari olmayan giderler için ödenek konulması durumunda işletme tarafından yapılan ödemeler ve satışlar idare bütçesinde gösterilemeyecek. Bunlar ay sonunda gelir gider yönünden mi hesaplanıp idare bütçesine yansıtılacak? Kar oluşması durumunda bütçe geliri olarak kaydedilecek, zarar olursa ne yapılacak, hangi tertipten gider yapılacak? 3 - İdare bütçesi içinde işletmenin tüm giderleri için bütçe tertibi oluşturulduğunda ve yapılan her satış bütçe geliri, yapılan her harcama bütçe gideri yapıldığında idare bütçe gelir ve gideri çok artmış olacak, bunlara bağlı olarak hesaplanan paylarda artmış olacak. Halbuki işletmede elde edilen karlar bütçe geliri olmalı ancak tüm satışlar ve harcamalar konulduğunda net kârı veya zararı hesap etmek imkanı olmamakta bunun yanında bütçeye konulmadığında ise işletmenin harcamaları için bir sınırlama veya tahmin yapılmamaktadır, konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz ?
13-11-2015
Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ilçe belediyesiyiz, Sigorta şirketleri yangın sigortası vergisi beyanını ve ödemesini bize mi yoksa, Büyükşehir Belediyesine mi yapmakla mükelleftir?
06-11-2015
Belediyelerde memurlar hak edilmiş aylık derece kademeleri ile memur dereceleri arasındaki fark nedir. Bu uygulanan iki derece arasında nasıl farklar vardır.ayrıca hak edilmiş aylık derece kademesi 5/1 olan memurun memur kadro derecesi 7 ise bu durum nasıl düzenlenebilir?
30-09-2015
Belediye zabıtası ve belediye trafik zabıtası belediye sınırları içerisinde 2918 sayılı trafik kanununda belirtilen kural ihlallerinde trafik idari ceza tutanağı tanzim edebilir mi?
30-09-2015
Sakarya Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi mezunuyum, çalıştığım kurumda sözleşmeli personel olamıyorum, tüm İİBF mezunları ile %70-80 aynı dersleri görmemize rağmen ekonomist olamıyorum bu sıkıntılı durumu en kısa yoldan aşabilmek için neler önerirsiniz?
30-09-2015
Kurumumuz çalışanları araç görev belgesi ve yurt içi görev bildirimi ile harcırah talep etmektedir. Söz konusu araç görev belgesinde sadece gidilen yer, çıkış saati, dönüş saati, şoförün adı bulunmaktadır. Ne için gidildiği, görevin içeriği bulunmamaktadır. Bu şekilde araç görev belgesinde ismi yazan Şoför personele harcırah ödemesi yapılması mümkün müdür?
30-09-2015
İskanı olmayan bir bina kullanılabilir mi? Bina kullanma şartları nelerdir?
30-09-2015
Üniversite taşınmazlarının; 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında gerçekleştirilen kiralama ihalelerinde (Baz istasyonu kurulum yeri, Banka şubesi yeri, ATM kurulum yeri, tarım arazisi, kantin, büfe, çay ocağı v.b.) sözleşme süresi sonunda kiracı tarafından taşınmaz maliki idareden bu işle ilgili kesin teminatının iadesine yönelik işlemlerde SGK ilişiksizlik belgesi istenir mi?
12-09-2015
Kamu ihale kanununa tabi ödemelerde istenilen vergi borcu yoktur yazısı,fatura tarihini mi yoksa ödeme tarihini mi kapsamalı? Ve bu yazılar fatura veya ödeme tarihi itibari ile kaç gün olmalıdır?
07-09-2015
T.H. sınıfında 1 derecede Tekniker kadrosunda yapmaktayım.1991 meslek Yüksek Okulu (Önlisans) mezunuyum. Belediyemizde boş bulunan Yazı İşleri Müdürlüğü kadrosuna 14 yıldır vekaleten bakmaktayım. Vekalet ettiğimim yazı işleri müdürlüğünün yan ödeme, tazminat ve ek ödemesinden faydalanabilir miyim? Vekalet görevinden dolayı vekalet ücreti almam gerekir mi? Bu güne kadar almadım.
14-08-2015
Sayın hocam, bizlere böyle bir hizmet verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Mevzuat' ın 2015 Haziran 177 sayısı, 1462 cevabınızda, 6172 Sayılı Kanuna Göre kurulan Sulama Birliklerinin MTV' den istisna olduğu belirtilmiştir. Ancak Nazilli Vergi Dairesi MTV servisindeki görevli personel sulama birliklerinin MTV' den muaf olmadığını belitti. Bu konuda bizi aydınlatır mısınız? Teşekkür ederim.
24-07-2015
Belediye zabıtalarının 2918 sayılı trafik kanununda park yasak, karayollarını trafik işaretlerine uymama vs. yetkileri yok ancak belediyeler belediye meclislerinden geçirerek park yasak tan 208 lira yazabiliyorlar bu doğrumu dur? Bu konu hakkında bilgi verir misiniz?
19-07-2015
Belediyede eğitmen olarak haklarımız nedir? Kurum içinde kadro olarak kimlere dengiz?
19-07-2015
Bu Sayfayı Paylaş
Online Kayıt
Duyurular
Haberdar Olun
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.