Basında Bekad
İnsan Kaynakları Yönetimi Dergisi
Resmi Gazete'de
SORU CEVAP PLATFORMU

Soru Sorun - Sorularınız, uzmanlarımız tarafından cevaplandırılacaktır
Ad Soyad:
Kurum:
Görev:

Telefon :

E-Mail :
Eğitim Yayın, ve Güncel mevzuat değişiklikleri hakkında bilgilendirilmek istiyorum :


Sorunuz :
Sağdaki Sayıları Giriniz :
 

Cevaplanmış Sorular
Soru Damga Vergisi Kanunu açısından öğrenciler ve askerlerle ilgili kağıtlardan hangileri istisna kapsamındadır?
13-05-2014
KDV'nin damga vergisine dahil edilmeyeceğini söylüyorsunuz ki doğru; benim sorum Özel iletişim vergisi de aynı KDV gibi değil midir? Bu vergide eğer dahil edilirse vergi vergilendirilmiş olmuyor mu?
13-05-2014
Bir firma tarafından imar yolunun kamulaştırılması için 250.000 TL. Şartlı bağış belediyemize yapılmıştır. Konu Belediye meclisimizce kabul edilmiştir. Burada muhasebe işlemleri nasıl yapılacaktır.
13-05-2014
Mal bildiriminde daire fiyatını emlak vergi değeri üzerinden mi yoksa rayiç bedel üzerinden mi yazacağız. Ayrıca, diyelim ki bankada ki vadeli mevduat hesabımın tutarı faizi ile birlikte maaşımın 5 katını geçtiği zaman ek mal bildiriminde bulunmalı mıyım?
08-05-2014
Özel işletmelerde yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde (harcırahlarda) damga vergisi (%06) matrahı sadece verilen maktu harcırahlarmıdır. Yoksa damga vergisi o kişiye yurt içi veya yurt dışı için ödenen tüm masraflarının tutarına mı ( yol-yiyecek-yatma vs)uygulanır.
06-05-2014
Stoklar hesabında izlenen taşınır malların ne zaman giderleştirilmesi gerekir?
30-04-2014
Belediyelerde ya da diğer kamu idarelerinde süreç yönetimi kurmak zorunlu mu?
30-04-2014
Belediyeler bütçe içi işletme kurabilir mi? Bir bütçe içi işletmeyi nasıl kuracağız?
30-04-2014
Döviz cinsinden fatura düzenlenmesi mümkün müdür?
30-04-2014
Ödeme Emri Belgesi üzerinde Ön Mali Kontrol işlemi yapılabilir mi?
29-04-2014
Belediye olarak, amatör spor kulüplerine ne kadar nakdi yardımda buluna biliriz?
29-04-2014
Amortisman uygulamamız oldukça karıştı, işin içinden çıkamıyoruz ne yapmamızı önerirsiniz?
29-04-2014
Doğrudan teminle alınan bir malın binde 7.5 i , %18 KDV dahil toplam üzerinden mi hesaplanır?
22-04-2014
Köylere hizmet götürme birliği ihale yönetmeliğine göre doğrudan temin ve fatura karşılığı alımlar ihale usulümümdür? Bu alımlarda SGK borcu yoktur belgesi istiyoruz çok sıkıntı çekiyoruz.
22-04-2014
Mali Hizmetler Biriminin Çalışma Usul ve Esasları hakkında Yönetmeliğin 25. maddesi ile ilgili yorumlarınızı ve mevcuttaki şefliklerimizin (Tahsil, Tahakkuk, Muhasebe, Emlak) oluşturulacak olan alt birimlerin bünyesinde var olup olmayacağı ve hangi alt birimin içerisinde mevcut olması gerektiği, ayrıca kurulacak olan bu alt birimlerin Meclis Kararıyla mı kurulacağı hakkında bilgi alabilir miyim?
15-04-2014
Bir memur kendi özel vasıtası ile yaptığı trafik kazasında bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına sebep olmuş. 19 yıllık hizmeti bulunan memur 3 yıl ceza almış ve ceza evine girmiş. Bu kişinin aylık ve sosyal hakları konusunda nasıl bir değişiklik olur? almış ve ceza evine girmiş. Bu kişinin aylık ve sosyal hakları konusunda nasıl bir değişiklik olur.
08-04-2014
Yurt dışından yazılım alım ödemesi yapmak istiyoruz. Döviz cinsinden ödeme yapılırken muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?
01-04-2013
2010 yılında alınmış ve 255 kodla demirbaş olarak kaydolmuş hukuk işleri ile ilgili 419 adet mevzuat kitabı var bunları zimmetten düşebilir miyiz?
06-03-2013
Belediyelerde yönetim ve organizasyon bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi mezunu 5393 sayılı Belediye Kanunun 49. maddesine istinaden sözleşmeli personel olarak eğitmen kadrosunda çalıştırılabilir mi veya çalıştırılabilecek uygun kadro hangisidir?
04-03-2013
Sayın hocam benim sorum otopark yönetmeliği kapsamında otopark hesabında biriken paraları cep otopark yapımında kullanılıp kullanılamayacağı hakkındaki görüşünüzü e mail adresime ivedilikle gönderirseniz çok memnun olurum. İyi ramazanlar hocam
27-07-2012
Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.