Basında Bekad
Resmi Gazete'de
HİZMET İÇİ EĞİTİMLER

Profesyonel Sekreter Ve Yönetici Asistanı

İlgili Kurumlar: Tüm Kurumlar
İlgili Personeller
  • Tüm Kurum Çalışanları
    (Memur, Sözleşmeli, İşçi, Geçici işçi, Taşeron ve Diğer çalışanlar)
 

Eğitimin Amacı

Bu eğitimin amacı; katılımcıları sekreterlik konusunda bilinçlendirmek günümüz kurumlarında yöneticilere yardımcı olan, insan ve iş ilişkilerini düzenleyen, yönetim ve organizasyonda bilgi ve becerilerini ortaya koyarak kurumda önemli bir pozisyon oluşturan yönetici asistanları, sekreterler ve yönetici adaylarına gerekli destek ve motivasyonu sağlamaktır.

Hedef Davranış Değişiklikleri

Günümüzde sekreterler, bürodaki bütün işlerin sistemli bir şekilde yürütülmesini sağlayan, sır saklayıcı, temsil yeteneğine sahip ve yöneticiye zaman kazandıracak niteliklere haiz yönetim kadrosunun bir parçası ve yöneticiden sonraki kişi durumuna gelmiştir.
 
Sekreterler telefon trafiğini yürütmekle beraber, yazışmaların yapılması ve kontrolü, dosyalama işlerinin yapılması, randevuların ayarlanması, seyahat organizasyonlarının yapılması, postalama işlerinin düzenlenmesi vb. görevleri de üstlenmişlerdir. Sekreterler aynı zamanda karşılama, uğurlama ağırlama ve büro hostesliği gibi hususlarda görgü ve nezaket kurallarına uygun davranmak zorundadır.

İçerik

  • Sekreterlik Mesleğinin Anlamı ve Kapsamı
  • Sekreterlik Türleri ve Görev Sorumlulukları
  • Sekreterlikte Başarı Faktörleri ve İmaj
  • Sekreterlikte Nezaket, Görgü ve Protokol Kuralları
  • Sekreterlikte Fiziksel Görünüm ve İmaj
  • Sekreterlik Hizmetleri ve Büro Yönetimi: Randevuların Düzenlenmesi, Ziyaretçi Kabulü, İş Gezilerinin Organizasyonu, Toplantı ve Toplantıda Sekreterin Rolü, Evrak Kayıt, Dosyalama, Kupürlüme ve Bilgi İşlem Sistemleri.
  • İş Yazışmaları: İş Yazılarının Özellikleri, İş Yazılarının Bölümleri, İş Yazıları Türleri ve Kendilerine Özgü İçerikleri, Sekreterlik Mesleğinde Etkin İletişim Yöntemleri, Sekreterlikte Etik İlkeler.
Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.