Basında Bekad
Resmi Gazete'de
HİZMET İÇİ EĞİTİMLER

İş Yaşamında Protokol Kuralları

İlgili Kurumlar: Tüm Kurumlar
İlgili Personeller
  • Tüm Kurum Çalışanları
    (Memur, Sözleşmeli, İşçi, Geçici işçi, Taşeron ve Diğer çalışanlar)
 

Eğitimin Amacı

Resmi ve özel kuruluşlarda yazışma, konuşma ve görüşmeler; toplantı ve törenler; davet, ziyaret ve ziyafetler; protokol ve sosyal davranış kuralları içinde yürütülmesini öğrenmek.
 
Kişi ve kurum olarak resmi ve sosyal yaşamda saygın ve üstün olabilmek için protokol ve sosyal davranış kurallarının bütün çalışanlar ve özellikle yöneticiler tarafından bilinmesini ve uyulmasını sağlamak.

Hedef Davranış Değişiklikleri

Protokol kurallarını bilen ve bu kuralları uygulayan kişi ve kurumlar olumlu bir imaj sergileyerek resmi ve sosyal yaşamda daima fark edilir ve takdir edilirler.
 
Bu seminer kapsamında, bireyin özel, sosyal ve resmi tüm yaşantısında kullanmak durumunda olduğu, kişiliğini temsil edecek sosyal davranış kuraları ve imaj gibi bilgilerin verilmesi amaçlanmaktadır.
 
Bilerek veya farkında olmadan yapılan yanlışların sonuçları konusunda farkındalık yaratmak, muhatapları ile telefonla ya da yüz yüze iletişim kuran kişilere olumlu davranış biçimleri kazandırmak, beğeni odaklı olmalarını sağlayarak hizmet kalitesini artırmak ve sonuçta olumlu bir kurumsal imaj sağlamaktır.

İçerik

İş Yaşamında Sosyal Davranış ve Protokol Kuralları: Kişisel ve kurumsal İmaj, Şirket İmajı ve Temsil Yetkisi, İlk İzlenim, Genel Görünüm ve Kişisel Hijyen, Kılık-Kıyafet, Ast-Üst İlişkisi.
 
Kurum ve Kuruluşlarda Resmi Protokol: Tanışma Kültürü, Hitap, Telefon ve Elektronik İletişim, Takdim, Karşılama ve Uğurlama, Taşıt Protokolü (makam, resmi araç, taksiler ve şahsi araçlarda), Toplantı Düzenleme ve Ön Hazırlık. 
 
Yöneticinin Çalışma Alanında Davranış Kuralları,
Davetler - Kokteyller Ve Açılış Protokolü: Davet Usulleri ve Davetiye Hazırlama, İş Yerinde Kutlama ve Partiler, İş Yemekleri ve İş Toplantıları, Yemek Davetleri, Sofra Görgüsü, Mesleki Yazışma Usulleri.
Bu Sayfayı Paylaş
BEKAD Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği - 2011
© 2016 BEKAD Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.